Posjeta Institutu za energetiku u sklopu Fakulteta za energetiku Krško

12.03.2017. | Ana Šokčević PromovirajIspis

Dana 08.03.2017. godine delegacija Fakulteta za elektrotehniku, računarstvo i informacijske tehnologije Osijek na čelu sa dekanom prof.dr.sc. Dragom Žagarom, boravila je u posjetu Institutu za energetiku u sklopu Fakulteta za energetiku Krško. U delegaciji su pored dekana bili i prof.dr.sc. Snježana Rimac-Drlje u svojstvu prodekanice za znanost i poslijediplomske studije, te izv.prof.dr.sc. Željko Hederić u svojstvu predstojnika Zavoda za elektrostrojarstvo. Ovaj sastanak je upriličen kao uzvratna posjeta, a u cilju razvijanja dalje saradnje na području znanstvene i nastavne suradnje.

Tijekom posjete, dekan Fakuteta za energetiku Krško, prof.dr.sc. Bojan Štumberger prezentirao je opremu i način organizacije Instituta kao centra znanstvene aktivnosti, te je prezentirao studijske programe koji se održavaju na njihovom Fakultetu. Prodekan za znanstvena istraživanja izv.prof.dr.sc Miralem Hadžiselimović prezentirao je znanstveni rad u laboratorijima instituta, te je izložio svoja iskustva u prijavi i vođenju EU projekta za izgradnju i opremanje instituta skupom opremom koja je nužna za provođenje znanstvenih istraživanja na visokom nivou. U konstruktivnom razgovoru dogovoreni su pravci daljnje suradnje na unapređenju nastavnih programa kroz razmjenu znanstvenika, ako i suradnje na budućim znanstvenim zajedničkim istraživanjima.

⇦ Nazad na pregled obavijesti